Facebook

O nas

...

Atelier de Creation Lidia


Jak to wszystko się zaczęło

 

Krawiectwo od zawsze było w moim życiu czymś bardzo ważnym i towarzyszy mi od urodzenia - mimo, że nie był to jedyny wykonywany przeze mnie zawód. Moja babcia szyła…moja mama szyła… Ja też od dziecka już uczyłam się i umiałam projektować i szyć. Za namową mamy skończyłam szkołę krawiecką - pomimo, że miałam inne plany na życie. Okazało się jednak, że mama miała rację i że to ten zawód będzie moją życiową misją i spełnieniem.

Pracownia krawiecka Atelier de Creation „Lidia” powstała w roku 2010 . Po powrocie do Polski, stworzyłam ją z pomocą rodziny i przyjaciół. Maleńka pracownia w której wraz z córką Anetą i koleżanką „po fachu” zaczęłyśmy tworzyć pierwsze modele.


Nigdy wcześniej nie zdecydowałabym się na stworzenie szwalni, gdyby nie odpowiednie doświadczenie zawodowe w branży turbanów, które zdobyłam pracując w Paryżu.


Any d’Avray – największa prekursorka i kreatorka peruk i turbanów we Francji. To ona zaszczepiła we mnie ten pomysł, wprowadzając powoli w ten świat. Nauczyła, jak prowadzić swoje własne Atelier na poziomie światowym.


Z każdym sezonem przybywało modeli. Stale poszerzałyśmy gamę kolorystyczną turbanów. Inwestowałyśmy w nowe, modne tkaniny. Specjalnie dla Naszych odbiorczyń do oferty dołączyły tkaniny szlachetne takie jak – jedwab dla wymagającej klienteli oraz tkaniny bambusowe dla tych Pań, które podczas choroby zmagają się dodatkowo z reakcjami uczuleniowymi skóry głowy. Starałyśmy się aby każda z Was korzystając z turbanu czuła się w nim pewnie , stylowo i komfortowo. Na Waszą prośbę wprowadziłyśmy do oferty kolekcje dziecięcą dla chłopców i dziewczynek.

Stale śledzimy nowinki modowe. Staramy się aby każda nowa kolekcja bogata była w modele i tkaniny kompatybilne z obecnymi trendami. Wiele wzorów tkanin jest Naszym autorskim projektem. Przykładamy wiele starań by Nasze turbany w połączeniu z codziennymi stylizacjami łączyły się w jedną spójną całość. Jesteśmy otwarte na propozycje naszych klientek. Realizujemy najbardziej wyszukane i nietypowe zamówienia.

W całości poświęcamy się dla Was – My kobiety Wam kobietom.

...

Atelier dziś

Obecnie Atelier de Creation „Lidia” to duża firma z bogatym parkiem maszynowym i z liczną wykwalifikowaną załogą.
Produkujemy i sprzedajemy kilkanaście tysięcy turbanów miesięcznie. Początki, jak w każdej z firm nie należały do najłatwiejszych. Pierwsza oferta liczyła zaledwie 10 modeli.


Zajmujemy się specjalistycznym projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą turbanów oraz przeróżnych nakryć głowy.
Nasze turbany to idealny "kamuflaż” dla każdej kobiety, która znajduje się w trudnym okresie utraty włosów podczas chemioterapii, łysienia plackowatego czy innych chorób które powodują ten jakże ogromny dyskomfort dla każdej z nas.
Dlatego właśnie użyłam słowa „kamuflaż”-ponieważ większość naszych turbanów to na pierwszy rzut oka zwykłe nakrycie głowy. Nie przyciągające wzroku, klasyczne pod postacią przeróżnych czapeczek, beretów ,chust ,kaszkietów ,kapeluszy a tak naprawdę idealnie wyprofilowane aby ukryć brak włosów, zawsze z podszewką 100% bawełnianą albo bambsową, pięknie odszyte, aby nie podrażniać szwami głowy. To wszystko sprawia, że nasze Turbany cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie.

Nasze turbany to piękne, ale jednocześnie komfortowe nakrycie głowy również dla zdrowych pań.

...

Atelier w prasie


W moich turbanach mieszka słońce

Wzruszający artykuł na temat pomysłodawczyni i założycielki Atelier de Creation Lidia zamieszczony w kwietniowym wydaniu miesięcznika Claudia. Z sercem projektuje turbany dla kobiet, które dotknęła utrata włosów. Sama wie, jak to jest. Dlatego pragnie, by zwłaszcza wtedy, w trudnych chwilach, panie czuły się piękne i zadbane.


Kobiety chore na nowotwory w trakcie chemioterapii muszą pogodzić się z utratą atrybutu kobiecości, jakim są włosy. Pani Lidia postanowiła wyjść im z pomocą i stworzyła firmę produkującą turbany. Wyprodukowane z naturalnych materiałów, nie alergizują, jak sztuczne peruki i pozwalają czuć się kobieco.

...

Wizyta w Dzień dobry TVN 14 stycznia 2011

Ogromnym problemem było przełamanie oporu polskiego rynku i namowa do współpracy sklepy medyczne oraz salony z perukami. W Polsce temat turbanów był w zalążku. Kobiety po pierwsze nie miały odwagi ubierać się w turbany poza szpitalem, a po drugie nie było odpowiedniego asortymentu w sklepach.

W przełamaniu tego wszystkiego pomogły media.


TVN i Prasa Kobieca bardzo nam pomogły namówić Polki do takiego nakrycia głowy i w tej chwili możemy być z siebie dumne, że wprowadziłyśmy turbany na Polskie ulice. Często sama jestem zaskoczona otwartością i pomysłami moich klientek.


...

Nasze turbany - jako modne nakrycie głowy w upalne dni, jako dopełnienie letnich sukienek oraz idealna ochrona przed słońcem na plaży...Turban - rozwiązanie dla kobiet, które utraciły włosy

Kobiety chore na nowotwory w trakcie chemioterapii muszą pogodzić się także z utratą atrybutu kobiecości, jakim są włosy. Pani Lidia postanowiła wyjść im z pomocą i stworzyła firmę produkującą turbany. Wyprodukowane z naturalnych materiałów, nie alergizują, jak sztuczne peruki i pozwalają czuć się kobieco....

W mojej pracowni powstają również przepiękne turbany

do spektakli i musicali


Miałam ogromny zaszczyt  pracując u Any d'Avray w Paryżu-uczestniczyć w stworzeniu 400 peruk do  spektaklu-"Cleopatre-la derniere reine d'Egypte" w reżyserii i choreografii Kamela Ouali. Spektakl odniósł ogromny sukces i był z wielkim powodzeniem wystawiany przez 2 lata w Paryżu i całej Francji.

Zdobyte doświadczenie wykorzystuję i kontynuuję teraz wraz z moją wspaniałą załogą tworząc  miedzy innymi Turbany do wielkiej Gali LifeBall ,która corocznie gromadzi w Wiedniu najwspanialsze gwiazdy i osobistości świata, by dzięki ich pomocy wspierać chorych na AIDS oraz badania nad lekiem na tą chorobę.